Wskazania

 • Przebarwienia
 • Ostuda (przebarwienia hormonalne)
 • Piegi
 • Plamy starcze
 • Plamy posłoneczne

Opis zabiegu

Ludzka skóra zawdzięcza swój kolor barwnikowi – melaninie. Melanina jest produkowana w melanocytach, komórkach barwnikowych znajdujących się w naskórku. Komórki te posiadają specjalne struktury nazywane melanosomami, gdzie po wielu przemianach metabolicznych powstaje melanina. Spełnia ona ważną i pożyteczną rolę polegającą na ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Nadmierne nagromadzenie melaniny powoduje powstanie brązowych lub brunatnych plam, szczególnie w okolicach odsłoniętych takich jak: twarz, dekolt, ręce, ramiona. Do czynników sprzyjających powstawaniu plam barwnikowych jest proces starzenia się skóry będący konsekwencją nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne, pewna skłonność osobnicza oraz wpływ hormonów (ciąża, tabletki antykoncepcyjne).

Kuracja COSMELAN® umożliwia nie tylko skuteczne pozbyciesię plam barwnikowych, ale i przywraca skórze gładkość i blask. Program terapii Cosmelanem jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma) i posłonecznych.

Dermamelan zawiera wyższą zawartość składników aktywnych od Cosmelanu oraz zawiera kwas salicylowy (którego nie ma w Cosmelanie). Różnica w składzie może sugerować większe powinowactwo Dermamelanu do skóry łojotokowej, jednak Cosmelan również dobrze sprawdza się przy tego rodzaju skórze.

Czy zabieg jest bolesny?

W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być zaczerwieniona. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Aby obniżyć uczucie dyskomfortu na skórze, można zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu łagodzącego.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Przy ciemnej skórze plamy znikają po 8- 10 dniach. U osób o jasnej karnacji – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane.

Schemat terapii

Etap I odbywa się w gabinecie lekarskim i polega na nałożeniu przez lekarza na skórę maski z preparatu Cosmelan 1. Maska pozostaje na skórze przez kilka godzin, po czym jest zmywana przez pacjenta w domu. Czas aplikacji maski wynosi 5-10 godzin i jest określany przez lekarza w zależności od typu skóry.

Etap II polega na kontynuacji terapii w domu kremem Cosmelan 2. Pozwala to podtrzymać i pogłębić efekt zabiegu. Kontynuacja leczenia w domu gwarantuje trwałość rezultatów terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień.

Chociaż pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja musi trwać przynajmniej 3 miesiące. Skrócenie terapii może spowodować powrót do stanu wyjściowego i konieczne będzie powtórzenie kuracji.

Jednorazowa kuracja DERMAMELAN® pozwala na uzyskanie efektów zbliżonych do efektów uzyskanych po kuracji Cosmelan, przy większym profilu bezpieczeństwa.

Zalecenia pozabiegowe

Ważne jest zachowanie ciągłości kuracji. Jeśli leczenie preparatem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, ale jedynie ją przerywa. Po zakończeniu kuracji trzeba także pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych z faktorem SPF 50. Jeśli bowiem zaniedbamy ochrony, a organizm ma skłonności do powstawania przebarwień – plamy mogą powstać ponownie.

Wskazania

 • Zmarszczki
 • Utrata objętości skóry
 • Blizny potrądzikowe
 • Niechirurgiczna plastyka nosa
 • Odmładzanie rąk

Opis zabiegu

Zabieg przeznaczony do wypełniania fałdów i ubytków objętościowych o przedłużonym czasie działania. Naturalny efekt i bezpieczeństwo preparatu to dodatkowe atuty.

Hydroksyapatyt to minerał występujący naturalnie w przyrodzie, jest także składnikiem kości i zębów, stanowiąc ich rusztowanie. W kosmetyce jest on stosowany pod postacią hydroksyapatytu wapnia o nazwie . Jest szeroko stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej, służy do wypełniania ubytków skórnych na bazie mikrokuleczek hydroksyapatytu zawieszonych w nośniku żelowym o dużej zawartości wody. Po podaniu preparatu, w miejscu wstrzyknięcia jego cząsteczki tworzą rusztowanie, które stymulują wzrost naturalnych włókien kolagenowych. Nie jest to jednak wypełniacz permanentny. Nośnik żelowy ulega rozpuszczeniu w ciągu kilku miesięcy, a mikrogranulki przez kolejne miesiące. Efekty preparatu średnio utrzymują się około 18 miesięcy, po czym ulegają degradacji.

Zabieg jest stosowany przy korekcji policzków, fałdów nosowo- wargowych, krawędzi żuchwy, fałdy podbródkowej oraz bruzdy bródkowej oraz wszystkich ubytków tkankowych. Przy pomocy preparatu  uzyskuje się bardzo dobre i naturalne efekty odmłodzenia grzbietów rąk.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest niemalże bezbolesny dzięki dodatkowi preparatu znieczulającego wewnątrz strzykawki.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt jest widoczny natychmiast po wstrzyknięciu. W miarę wchłaniania się nośnika żelowego, narasta efekt stymulacji własnego kolagenu, utrzymujący długotrwałe wypełnienie.

Efekty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także oczywiście od obszaru, który poddajemy kuracji. U większości pacjentów wypełnienie utrzymuje się przez  około 18 miesięcy.

Schemat terapii

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, nie wywołuje reakcji alergicznych. Nie wymaga wykonania wstępnych testów uczuleniowych. podany do tkanki podskórnej powoduje natychmiastowe zwiększenie objętości i jednocześnie stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych. Zabieg można uzupełniać w miarę potrzeby bez zachowania odstępów.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć bezpośrednio po zabiegu. Nie wymaga dodatkowego masażu.

CZYM JEST PREPARAT REDENSITY II?

Redensity II to innowacyjny preparat na bazie żelu składający się z usieciowanego kwasu hialuronowego przeznaczonego do leczenia okolicy oka dający naturalny i długoterminowy rezultat. Preparat wypełnia obszar oczodołu, między innymi dolinę łez, niewielkie worki pod oczami, redukuje cienie, a ponadto posiada działanie nawilżające, antyoksydacyjne, regeneracyjne – dzięki kompleksowi aminokwasów, oraz właściwości pobudzające proces przebudowy skóry – powoduje namnażanie włókien kolagenowych.

W JAKI SPOSÓB DZIAŁA REDENSITY II?

Preparat wypełnia zapadnięcia pod oczami, nie wywierając nacisku na tkanki, które mogłyby powodować obrzęki, a jego wyjątkowość polega na tym, iż żel nie pęcznieje od razu, ale stopniowo i kontrolowanie pochłania wodę , w związku z czym nie ma problemu powstawania nierówności i grudek. Preparat przybiera formę płaszcza zakrywając jednoczenie ciemny obszar okolicy oczu. Redensity II pobudza procesy przebudowy skóry, posiada także działanie antyoksydacyjne, zawiera witaminę B6, cynk, miedź i minerały. Stosowany jest również do likwidacji cieni powstających w skutek zapadnięcia tkanek podporowych okolicy oczu.

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU REDENSITY II?

Zabieg przeznaczony jest dla osób które chcą pozbyć się:

 • cieni pod oczami,
 • doliny łez,
 • fałdu powiekowo – policzkowego,
 • niewielkich worków pod oczami.

JAKICH EFEKTÓW MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Efekt to wyrównana, wygładzona i rozświetlona powierzchnia oka. Konsystencja preparatu, jego składniki dodatkowe i usieciowane mają znaczny wpływ na oczekiwany efekt – to wszystko zapewnia nam Redensity II.

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY I CZY ZABIEG NALEŻY WYKONYWAĆ W SERII?

Zabieg wykonujemy jednorazowo, a  efekt utrzymuję się ok. 12 miesięcy.

CZYM ODRÓŻNIA SIĘ REDENSITY II OD INNYCH WYPEŁNIACZY?

Preparat Redensity II to połączenie kwasu hialuronowego z wyjątkowymi składnikami, które odmładzają okolicę oka.

 • Kwas hialuronowy – wypełnia okolicę oczodołu oraz przykrywa cienie pod oczami, nawilża
 • Antyoksydanty – dezaktywują wolne rodniki spowalniając starzenie się tkanek
 • Aminokwasy – zwiększają namnażanie nowych włókien kolagenu i elastyny
 • Minerały i Witaminy – umacniają procesy powstawania nowych tkanek.

Wskazania

 • Wrażliwa skóra wokół oczu
 • Delikatna okolica ust
 • Cienka skóra twarzy
 • Wrażliwa skóra dekoltu
 • Leczenie blizn potrądzikowych
 • Leczenie rozstępów
 • Grzbiety rąk

Opis Zabiegu

Hydralifting – to nowatorska metoda rewitalizacji skóry, która opiera się na śródskórnym wstrzyknięciu preparatu stabilizowanego kwasu hialuronowego w sposób podobny do mezoterapii, w której jednak dotychczas stosowano tylko kwas hialuronowy niestabilizowany.

Hydralifting polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego śródskórnie i/lub podskórnie przy zastosowaniu, tzw. miękkiej kaniuli, której koniec jest tępo zakończony. Dokonując aplikacji kaniulą nie dochodzi do uszkodzenia naczyń i ważnych nerwów. Użycie techniki „miękkiego liftingu” minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i daje naturalny efekt. Kwas hialuronowy tworzy dodatkową siatkę, rodzaj ‘rusztowania’, które zapobiega tworzeniu się zmarszczek i pozwala modelować owal twarzy. Ze względu na specyficzne właściwości kwasu hialuronowego, jednocześnie poprawia się kondycja skóry i jej nawilżenie.

Po zabiegu preparat działa jak bufor wodny – chłonąc wodę, gdy skóra jest odpowiednio nawodniona i oddając wilgoć wtedy gdy skóra tego potrzebuje – np. w czasie upałów, kąpieli słonecznych lub przebywania w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach.

Czy zabieg jest bolesny?

Iniekcje nie wymagają zwykle znieczulenia.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Preparat może być podany dla osób w każdym wieku, które pragną aby ich skóra miała naturalny, zdrowy i młody wygląd a efekty są naprawdę spektakularne! Twarz staje się widocznie odmłodzona, owal twarzy wymodelowany i podniesiony, zmarszczki zredukowane a skóra twarzy długotrwale nawilżona, promienna i świeża.

Zalecenia pozabiegowe

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).
W przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu, Hydralifting nie powoduje u pacjentów dyskomfortu wynikającego z bólu i leczenia. Efekty są natychmiastowe i tuż po zabiegu można normalnie funkcjonować.

Wskazania

 • Uwydatnienie kości policzkowych
 • Modelowanie policzków
 • Wypełnienie zagłębień w okolicach skroni
 • Modelowanie podbródka
 • Modelowanie nosa

Opis zabiegu

Lifting wolumetryczny ma na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust.

Czy zabieg jest bolesny?

W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz decyduje (w konsultacji z pacjentem) o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Implant jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta jest więc niewidoczny i niewyczuwalny. Aby dokładnie go rozprowadzić, dodatkowo wykonujemy delikatny masaż.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg gwarantuje spektakularne natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.

Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie krwiaki, ale da się je świetnie zamaskować makijażem korekcyjnym.

Schemat terapii

Jest to zabieg stosunkowo prosty, szybki i bezpieczny w rękach doświadczonego lekarza.

Preparat jest wstrzykiwany za pomocą specjalnej tępo zakończonej igły wprowadzanej przez nacięcie skóry w obrębie owłosionej skóry głowy. Nacięcie ma długość około 1,5 mm i jest niewidoczne 24h po zabiegu. Iniekcje mogą być również wykonywane tradycyjną igłą głęboko ku tkance podskórnej, a w niektórych obszarach, takich jak żuchwa lub podbródek, muszą sięgać kości.

Zalecenia pozabiegowe

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Wskazania

 • Zwiększenie objętość wargi czerwonej,
 • Modelowanie konturu ust,
 • Wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust

Opis zabiegu

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust – poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.

Czy zabieg jest bolesny?

Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne).

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Po zabiegu implant jest niewyczuwalny i daje uczucie naturalnie powiększonych ust. W zależności od preparatu efekty mogą się utrzymywać od 6 do 12 miesięcy.

Schemat terapii

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch.
Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.

W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.

Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły.

Zalecenia pozabiegowe

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, sauna).

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Wskazania

 • Zmarszczki
 • Bruzdy
 • Opadnięte kąciki ust

Opis zabiegu

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Czy zabieg jest bolesny?

Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

Schemat terapii

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Zalecenia pozabiegowe

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Wskazania

 • Zwiotczenie skóry
 • Profilaktyka anty-aging – przecwistarzeniowa i przeciwzmarszczkowa

Opis zabiegu

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych.

Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anty-aging.

Zabiegi wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

 • Poprawę metabolizmu komórek skóry
 • Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
 • Powstanie nowych naczyń krwionośnych
 • Poprawę mikrokrążenia
 • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki
 • Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników
 • Prawidłowe odżywianie skóry

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza.

Czy zabieg jest bolesny?

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6–72 godzin.

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

 • Rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry
 • Rezultaty długotrwałe – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry

Schemat terapii

Faza 1 Terapia uderzeniowa: 1 zabieg co 2-6 miesięcy
Faza 2 Regeneracja skóry: 1 zabieg co 2-6 miesięcy
Faza 3 Podtrzymanie efektów kuracji: 1 zabieg co 2-6 miesięcy

Ostrzykiwanie skóry można wykonać w dowolnym czasie, ale najlepiej przeprowadzać jesienią, zimą lub wczesną wiosną, bo słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

Zalecenia pozabiegowe

 • Podstawowa pielęgnacja
 • Unikanie słońca, stosowanie filtrów
 • Nawilżanie skóry

Wskazania

 • Kończyny górne – okolice tricepsu
 • Kończyny górne – „bryczesy”
 • Fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • Brzuch
 • Biodra („love handles”)
 • Okolica podpośladkowa
 • Wewnętrzna strona ud
 • Wewnętrzna strona kolan
 • Podwójny podbródek
 • Ginekomastia męska
 • Tłuszczaki
 • Okolice karku

Opis zabiegu

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian.

Zabiegi wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

 • Poprawę metabolizmu komórek skóry
 • Przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych
 • Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
 • Powstanie nowych naczyń krwionośnych
 • Poprawę mikrokrążenia
 • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki
 • Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników
 • Prawidłowe odżywianie skóry

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

Do zabiegu lipolizy wykorzystuje się materiały zawierające wyciąg z soi – fosfatydylocholinę, posiadającą właściwości lipolityczne. Substancja podawana jest na głębokość tkanki tłuszczowej. W rezultacie komórki tłuszczowe ulegają degradacji, transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Czy zabieg jest bolesny?

Ostrzyknięcie substancją daje poczucie pieczenia oraz swędzenia. Ból niezbyt intensywny. Skóra robi się zaczerwinione, powstaje niewielki obrzęk. Po zabiegu obserwujemy tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu zabiegu.

Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych, po lipolizie mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg wywołuje proces niszczenia komórek tłuwszcowych który trwa po 3 tygodniach. Często wystarcza jeden zabieg.

Zawsze jednak należy pamiętać, że zabieg nie stanowi alternatywy liposukcji. Jest odpowiedni dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą. Pomaga pozbyć się niechcianych, niezwykle ciężkich do pozbycia się, tzw. „miejscowych otłuszczeń”. Wspaniale komplementuje dietę, zabiegi drenujące, wysiłek fizyczny.

Schemat terapii

W zależności od okolicy ciała zabieg trwa w granicach 20-40 minut. Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 3 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodniowych.

Zalecenia pozabiegowe

W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących, np. drenaż limfatyczny lub masaż limfatyczny. Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu. Zalecane tez jest regularnie naświetlanie lampą Smartlux (LED).

Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena (odradzamy basen).

Wskazania

 • Uda
 • Brzuch
 • Pośladki
 • Rozstępy skórne

Opis zabiegu

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian.

Zabiegi wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

 • Poprawę metabolizmu komórek skóry
 • Przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych
 • Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
 • Powstanie nowych naczyń krwionośnych
 • Poprawę mikrokrążenia
 • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki
 • Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników
 • Prawidłowe odżywianie skóry

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

Mezoterapia co prawda nie poradzi sobie z bardzo zaawansowanym cellulitem w stopniu, którego moglibyśmy oczekiwać, jednak zmniejszy jego wielkość i „intensywność”. U osób z mniejszym cellulitem udaje się uzyskać efekt pełnego wygładzenia powierzchni skóry. Niezależnie jednak od skali problemu można liczyć na bardzo dobry efekt – poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej oraz poprawę naturalnego metabolizmu.

Podsumowując – mezoterapia może być stosowana w przypadku cellulitu na każdym etapie, niezależnie od obszaru – na udach, biodrach i pośladkach oraz w przypadku osób narzekających na zwiotczałą skórę o słabej kondycji i nieakceptowalnym wyglądzie.

Czy zabieg jest bolesny?

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6–72 godzin.

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

 • Rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry
 • Rezultaty długotrwałe – przywraca gładkość i gęstość skóry

Schemat terapii

Faza 1 Terapia intensywna: 3 zabiegi w odstępach 10-14 dni
Faza 2 Pielęgnacja: 1 zabieg na miesiąc przez 3 miesiące
Faza 3 Podtrzymanie efektów kuracji: 1 zabieg co 6 miesięcy

Zalecenie pozabiegowe

W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących, np. Drenaż limfatyczny lub Masaż limfatyczny. Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu. Zalecane tez jest regularnie naświetlanie lampą Smartlux (LED).

Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena (odradzamy basen).

Wskazania

 • Wypadanie włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się
 • Słabym krążeniem
 • Zmianami hormonalnymi
 • Ciążą i laktacją
 • Nadmiernym promieniowaniem słonecznym
 • Nadmiernym stresem
 • Łysienie typu męskiego
 • Łysienie plackowate
 • Łysienie rozlane

Opis zabiegu

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.

Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Znaczący wpływ na wygląd oraz objętość włosów mają tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Nadmierna utrata włosów często jest problemem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Panie szybciej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia i wcześniej niż mężczyźni podejmują walkę z tym problemem. Skuteczność zabiegu u kobiet jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy.

Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.

Czy zabieg jest bolesny

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm lub specjalnym pistoletem do mezoterapii. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Ślady po-zabiegowe mogą pozostać widoczne w zależności od rodzaju podanego preparatu – od 6–72 godzin.

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe w sprayu bądź w kremie. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Schemat terapii

Mezoterapia skóry głowy trwa około 30 minut. W efekcie hamuje wypadanie włosów i sprawia, że pacjent uzyskuje widoczny ich odrost.

Faza 1 Terapia intensywna: 1 zabieg na tydzień przez okres 2 miesięcy
Faza 2 Pielęgnacja: 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy

Zalecenia pozabiegowe

 • stosowanie zaleconych preparatów do pielęgnacji skóry głowy;
 • pamiętać o tym, aby nie korzystać z solarium, sauny;
 • ograniczyć używki;
 • stosować się do zaleceń lekarza, który przeprowadził zabieg.

Wskazania

 • Zmarszczki – okolice oczu, ust
 • Wiotkość skóry – okolice łokci, kolan, brzucha
 • Trądzik – leczenie wspomagające
 • Terapia wspomagająca – leczenie blizn potrądzikowych
 • Zmiany skórne (kępki żółte, włókniaki, brodawki)
 • Rozstępy i blizny poorperacyjne

Opis zabiegu

Skóra wokół oczu zmienia się wraz z upływem lat. Traci swoją naturalną elastyczność i sprężystość. Kiedyś piękne, naturalne oczy z wiekiem stają się coraz mniejsze, skóra wokół nich robi się ciemniejsza i bardziej pomarszczona. Sińce pod oczami, opadające powieki są jawnym dowodem nie tylko nieprzespanych nocy czy przepracowania, ale pierwszym, zauważalnym dowodem starzenia się skóry.  Nasze spojrzenie nie wzbudza już takiego zachwytu jak kiedyś. I chociaż czasu nie zatrzymamy, mamy inteligentne rozwiązanie, by przywrócić atrakcyjność spojrzenia, młodzieńczy wygląd i pewność siebie.

Poznaj inteligentną technologię z wykorzystaniem czwartego stanu skupienia – plazmy!

 • To proste i bezpieczne urządzenie do wykonania bezinwazyjnego liftingu powiek, pozwalające uzyskać efekt już przy pierwszym zabiegu
 • Urządzenie wykorzystuje mikrowiązki plazmy
 • Działając jedynie w obrębie naskórka bez uszkodzenia skóry i konieczności wyłączenia się z codziennej aktywności
 • Pozwala pozbyć się pierwszych oznak starzenia, odmłodzić wygląd i spojrzenia
 • Stosowany w korekcji powiek zarówno u kobiet jak i mężczyzn

Procedura zabiegu polega na wykonaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia Plasma IQ, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Każdy z tych punktów powoduje sublimację naskórka bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i bez powodowania uszkodzenia otaczających tkanek. Procedura trwa ok. 20 minut a punkty sublimacji o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się do tygodnia.

Technologia

Plasma IQ  to proste urządzenie, wyprodukowane we Włoszech, do stosowania w dermatologii, chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej. Plasma IQ stanowi inteligentne rozwiązanie do bezinwazyjnego liftingu powiek.

Plasma IQ jest generatorem plazmy. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania co skutkuje uniesieniem. Zabieg wykonywany jest punktowo bez oddziaływania na otaczające zdrowe tkanki.

Podczas wykonywania zabiegu urządzenie Plasma IQ nie jest podłączone do prądu. Takie rozwiązanie pozwala przeprowadzić zabieg u pacjentów, w przypadku których nie są wskazane zabiegi z przepływem prądu.

Zalety zabiegu

 • Nieinwazyjny – polecany dla osób, które nie chcą decydować się na zabieg chirurgiczny (blefaroplastyka)
 • Precyzyjny – mikrowiązka plazmy działa jedynie w obrębie naskórka bez uszkodzenia skóry
 • Dający natychmiastowy efekt – efekty widoczne już po pierwszym zabiegu
 • Bezpieczny – bezpieczny dla osób z rozrusznikami serca oraz innych pacjentów, u których zabiegi z zastosowaniem prądu są przeciwwskazane
 • Komfortowy – nie wymaga wyłączenia z codziennych aktywności

Czy zabieg jest bolesny?

Plasma IQ pozwala na wykonanie zabiegu korekcji powiek z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu. Zabieg nie wywołuje stanu zapalnego i nekrozy otaczających tkanek.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Ze względu na technologię istnieje możliwość obserwowania efektów w czasie rzeczywistym. Około 70% efektu jest widoczna natychmiast po zabiegu, a sam zabieg nie wyłącza Pacjentów z codziennej aktywności.

Badania kliniczne i obserwacje Pacjentów poddanych tej terapii pokazują, że efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2-4 lat.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni, można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne).

2. i 3. dnia może wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegowi. Po odpadnięciu niewielkich strupków skóra może być lekko zaczerwieniona przez 1-2 tygodnie, w tym okresie należy stosować kremy przyspieszające regenerację skóry i redukujące rumień.

Co to jest Sculptra™?

Sculptra™ to najefektywniejszy, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie widocznie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość twarzy. Zadaniem Sculptra™ jest nie tylko czasowe wypełnienie zmarszczek, ale poprawa struktury skóry oraz naturalny lifting, czyli uniesienie opadających partii twarzy. Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. „chomików” lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra naciągnięta.

Jak działa Sculptra™?

Sculptra™ to stopniowa poprawa wyglądu skóry i stopniowy efekt przywrócenia objętości. Efekt zabiegu uwidacznia się w ciągu kilku tygodni. W tym czasie kwas L-polimlekowy, będący głównym składnikiem preparatu, stymuluje produkcję kolagenu, regenerując i liftingując skórę oraz   tworząc dla niej rusztowanie.

Dzięki stopniowemu działaniu Sculptry™ zmiany na twarzy będące efektem podania preparatu odbierane są przez otoczenie jako naturalny efekt wypoczętej twarzy i nie są kojarzone z zabiegiem.

Stopniowe działanie preparatu Sculptra™

Przed zabiegiem Po 1,5 miesiąca Po 6 miesiącach Po 12 miesiącach

Czy zabieg Sculptra™ jest dla każdego?

Ogólne przeciwwskazania dla zabiegów dermatologicznych to ciąża i okres karmienia, skłonność do powstawania blizn przerostowych, infekcje wirusowe i bakteryjne na twarzy oraz choroby autoimmunologiczne.

W jakim wieku można wykonać zabieg Sculptra™?

Badania nad procesem starzenia wskazują, że wszyscy pacjenci powyżej 30 roku życia cechują się różnym stopniem zaniku tkanki tłuszczowej w obszarze nosowo – wargowym, skroniowym i bocznym policzka. Takie objawy są wskazaniem do zastosowania preparatu Sculptra™. Jest to również dobry zabieg dla pacjentów młodszych, odczuwających estetyczny dyskomfort. Aplikacja kwasu L-polimlekowego ma wówczas charakter profilaktyczny i spowalniający procesy starzenia.

Jak przebiega zabieg Sculptra™?

Preparat Sculptra™ może być podany wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Terapia poprzedzona jest konsultacją lekarską, w czasie której lekarz kwalifikuje do zabiegu, określa, gdzie należy podać preparat oraz ustala plan terapii.

Zabieg trwa ok. 20 – 30 minut i polega na aplikacji preparatu we właściwe partie

twarzy. Nakłucia, wykonywane cienkimi igłami, są niemal bezbolesne. W przypadku obawy przed dyskomfortem, lekarz może znieczulić twarz przed zabiegiem. Po zakończonym zabiegu, lekarz masuje twarz w miejscach podania preparatu w celu jego odpowiedniego rozprowadzenia.

Jakie są wskazania pozabiegowe?

Po zabiegu należy regularnie masować twarz. Lekarz indywidualnie wskaże miejsca masażu i określi jego częstotliwość.

Przez kilka dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i inne źródła promieniowania UV, całościowej krioterapii oraz nie należy korzystać z sauny.

Czy po zabiegu Sculptra™ mogą wystąpić skutki uboczne?

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, aplikacja Sculptra™ może wywołać działania niepożądane takie jak krwawienie, ból, zaczerwienienie, krwiak lub niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Objawy ustępują w ciągu 2-6 dni.

Przed zabiegiem lekarz szczegółowo omówi kwestie związane z bezpieczeństwem aplikowania preparatu Sculptra™.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu Sculptra™?

Pełen rezultat widoczny jest po kilku tygodniach od zabiegu. W tym czasie

Sculptra™ stymuluje produkcję kolagenu, regeneruje i liftinguje skórę.

Zazwyczaj, w celu osiągnięcia pełnego efektu, zabieg należy powtórzyć dwa lub trzy razy,  ale zdarza się, że dobry rezultat daje jednorazowy zabieg.

Trwałość rezultatów to kwestia indywidualna, która zależy od stopnia zaawansowania

procesu starzenia, predyspozycji genetycznych i trybu życia.  W wielu przypadkach dobre efekty utrzymują się nawet do 25 miesięcy.

Wskazania

 • Zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy
 • Wokół oczu („kurze łapki”)
 • Poprzeczne na czole
 • Pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”)
 • Zmarszczki dolnej części twarzy – „bruzdy marionetki”, na szyi, brodzie
 • Nadpotliwość dłoni i stóp

Opis zabiegu

Toksyna botulinowa – jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.

Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierną potliwości. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.

Czy zabieg jest bolesny?

Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 1 godzinę przed zabiegiem.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.

Schemat terapii

Podanie toksyny botulinowej nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych. Botox jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

Zalecenia pozabiegowe

 • w ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia;
 • unikać masażu w miejscach wstrzyknięć;
 • w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu).

Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.

ZALETY ZABIEGU:

 • Może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała;
 • Jest szybki i prosty;
 • Może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga hospitalizacji;
 • W większości przypadków bezbolesny;
 • Natychmiastowe efekty: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta.

 

WSKAZANIA

Starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie), cienkie zmarszczki i zmarszczki mimiczne, plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi), zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość), wiotkość, rozstępy, blizny, rozszerzone pory.

Dobór peelingu zależy w dużej mierze od fototypu skóry, jak również od innych czynników, takich jak przygotowanie skóry, ekspozycja na słońce oraz oczekiwania pacjenta. Najlepszymi kandydatami do przeprowadzenia zabiegu są osoby o białej skórze, blond włosach i jasnych oczach (niskie fototypy), ze względu na najmniejsze ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji.

RYZYKO I ZALECENIA

Nie stosować kremów z retinolem na wieczór przed zabiegiem. Jeśli zastosujesz taki krem, poinformuj o tym swojego lekarza przed wykonaniem peelingu.

Przez 7 dni po zabiegu nie wykonywać forsownych ćwiczeń.

Unikać ekspozycji na słońce przez 3-7 dni po zabiegu oraz stosować odpowiednią ochronę przed słońcem.

SKUTECZNOŚĆ

Skuteczność peelingu zależy od wielu czynników, takich jak wiedza na temat stosowanej substancji, cechy leczonej skóry (fototyp, grubość, pochodzenie etniczne, nadwrażliwość), formuła każdej substancji (stężenie, pH), czas kontaktu ze skórą, itp.

W zależności od głębokości działania stosowanych substancji chemicznych, peeling może być powierzchniowy, średni lub głęboki. Im większa głębokość działania, tym większa stymulacja i naprawa skóry, ale również większe ryzyko powikłań.

PEELING AZELAC (40’, 6-8 ZABIEGÓW CO 2 TYGODNI)

Skład: 20% kwas azelainowy, 4% kwas mlekowy, 2% wyciąg z ostropestu

Zabieg opracowany z myślą o skórze wrażliwej na inne peelingi chemiczne. Kwas azelainowy charakteryzuje się właściwościami seboregulacyjnymi, normalizującymi proces keratynizacji, bakteriostatycznymi, hamującymi rozmnażanie reaktywnych form tlenu oraz regulującymi pigmentację skóry.

Wskazania: trądzik różowaty, trądzik, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, melasma i inne problemy pigmentacyjne 

PEELING DNA (40’, 6-8 ZABIEGÓW CO 10 DNI)

Skład: kwas ferulowy, aminokwasy, retinol, enzymy reperujące DNA

To nowa generacja zabiegu na bazie peelingu nanotechnologicznego, w którym substancje czynne zamknięte zostały w liposomomach. Dzięki temu peeling nie jest zależny od pH i nie powoduje podrażnień podczas aplikacji. Jest to zabieg stworzony w celu naprawy uszkodzeń skóry wywołanych ekspozycją na słońce, na poziomie DNA komórki. Efektem działania składników jest:

 • ochrona i zmniejszenie uszkodzeń DNA komórek skóry spowodowanych działaniem słońca, a tym samym spowolnienie procesu fotostarzenia skóry;
 • redukcja ilości, głębokości zmarszczek;
 • poprawa struktury skóry;
 • poprawa kolorytu i blasku skóry – usuwa plamy, przebarwienia;
 • poprawa stanu skóry tłustej z tendencją do trądziku;
 • wzrost elastyczności i jędrności skóry;

Pacjent wychodzi do domu z nałożoną maską na 6-8 godzin. Zabiegi można wykonywa przez cały rok (również latem). Peeling DNA można stosować naprzemiennie z innymi peelingami i innymi zabiegami takimi jak:

 • mezoterapia,
 • mikronakłuwanie frakcyjne (m. in. urządzeniem Dermapen),


Wskazania: 
fotostarzenie, anti-ageing, rogowacenie posłoneczne, trądzik, przebarwienia, zmarszczki

PEELING RETISES CT YELLOW PEEL (40’, 3-4 ZABIEGI CO 4 TYGODNIE)

Skład: 10% Glukozyd askorbylu, 5% Niacynamid, 4%  Retinol, 1% Propionian retinylu 

Intensywna kuracja odmładzająca dla skóry dojrzałej oraz z przedwczesnymi objawami starzenia oparta jest na dużym stężeniu retinolu i witaminy C w jej najbardziej stabilizowanej postaci glukozydu askorbylu działającej depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco i pobudzająco na procesy regeneracji w głębokich warstwach skóry.

Peeling nadaje się na twarz, szyję i dekolt. Pacjent wychodzi do domu z nałożoną maską na 8-10 godzin. Na drugi dzień po zabiegu skóra jest napięta, podrażniona. Po 3 -4 dniach pojawia się złuszczenie naskórka. W efekcie skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyrażnie wygładzona, nawilżona, odżywiona, pozbawiona plam pigmentacyjnych.

Kuracja doskonała dla kobiet w wieku 35 – 40 lat z pierwszymi oznakami starzenia się skóry.

Wskazania: fotostarzenie, zmarszczki, hiperpigmentacja, melasma, blizny, rozstępy 

PEELING MELASPEEL (40’, 6-8 ZABIEGÓW CO 2 TYGODNIE)

Skład: 14% rezorcynol; 14% kwas salicylowy; 10% kwas mlekowy, 2% kwas cytrynowy

Linia peelingów medycznych Melaspeel J została stworzona w celu średniogłębokiego złuszczania skóry. Składniki preparatów wykazują silne działanie złuszczające, przeciwbakteryjne, normalizujące, rozjaśniające przebarwienia oraz stymulujące syntezę kolagenu i elastyny. Seria zabiegów pomaga zredukować blizny potrądzikowe, objawy trądziku młodzieńczego, przebarwienia oraz poprawia ogólną kondycję skóry.

Wskazania: cera tłusta, blizny, przebarwienia pozapalne, łojotok, rozszerzone pory, plecy/dekolt/twarz

PEELING SPA PEEL CLASSIC (6-8 ZABIEGÓW CO 2 TYGODNIE)

Skład: 50% kwas pirogronowy; 5% kwas mlekowy, kwas salicylowy, retinol

Spa Peel jest linią produktów na bazie hydroalkoholowej opracowanych jako peeling przygotowujący.
Ich formuła opiera się na synergii następujących składników:

 • kwas salicylowy: silne właściwości keratolityczne, działanie powierzchniowe, wspomaga penetrację pozostałych składników.
 • kwas pirogronowy: właściwości dermoplastyczne. Działa w głębokich warstwach naskórka, sięgając brodawkowatej warstwy skóry właściwej.
 • retinol: działanie normalizujące, utrzymujące naskórek w stanie równowagi fizjologicznej, działanie seboregulujące.

Zmniejsza zaczerwienienie (popękane naczynia włosowate), poprawia kolor skóry, dodaje blasku.

Wskazanie: głębokie zmarszczki, wiotkość, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, skóra łojotokowe

Opis zabiegu

Urządzenie DERMAPEN® firmy EQUIPMED pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabieg wykonany przy użyciu DERMAPEN® jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii, co pozwala lekarzom i pacjentom na całym świecie cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych.

MECHANIZM DZIAŁANIA:

 • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny;
 • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego;
 • poprawa gęstości i elastyczności skóry.

ZALETY STOSOWANIA DERMAPEN®:

 • krótki czas zabiegu;
 • automatyczna kontrola głębokości iniekcji
 • mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta
 • krótszy czas rekonwalescencji
 • sterylność zabiegu (wymienne igły)

Czy zabieg jest bolesny?

Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN® zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

Możesz odczuwać bolesność w obszarze podanym zabiegowi. Częstotliwość oraz nasilenie odczuwalnego dyskomfortu będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem.

Bezpośrednio po zabiegu odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie.

Mogą wystąpić także krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt

Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu.

Reakcja organizmu na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna.

Schemat terapii

Zabieg będzie trwał ok. pół godziny. Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia, które stymulują skórę do regeneracji. Zabieg jest wykonywany jednorazowej głowicy wyposażonej w 12 sterylnych tytanowych, cienkich jak włos mikroigieł. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających.

Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN® znacząco skraca czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku dermarollerów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. Techniką nappage.

Zalecenia pozabiegowe

 • Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.
 • Zalecane jest nakładanie specjalnych kosmetyków pozabiegowych na poddane zabiegowi okolice celem zmniejszenia pozabiegowego obrzęku.
 • Całkowicie unikaj słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu.

Depilacja laserowa - LIGHT SHEER™ DIODE LASER SYSTEM

Informacje ogólne o urządzeniu

Urządzenie LightSheer™ Diode Laser System okrzyknięty został złotym standardem depilacji. Obecny jest na rynku od 15 lat, posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków
(Food and Drug Administration). FDA to amerykańska agencja rządowa wchodząca w skład departamentu zdrowia i usług społecznych; odpowiedzialna za kontrolę żywności, suplementów diety, leków, kosmetyków, urządzeń medycznych i urządzeń emitujących promieniowanie, materiałów biologicznych i produktów krwiopochodnych w USA. Pozytywna opinia wydana przez FDA jest uznawana także poza USA za wyznacznik jakości
i potwierdzenie niestwierdzenia negatywnego wpływu na zdrowie.
Ponadto Light-Sheer™ Diode Laser System posiada także inne certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

 

Mechanizm laserowego usuwania owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienie jest niewątpliwie bestsellerem w dziedzinie kosmetologii. Depilacja laserowa należy do bezinwazyjna i trwałych metoda usuwania owłosienia.
Zabieg nie powoduje uszkodzeń, czy podrażnień skóry. Nowatorska technologia pozwala
na szybkie i komfortowe przeprowadzenie zabiegu, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności. Monochromatyczna i spolaryzowana wiązka światła lasera diodowego przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka.
W trakcie zabiegu energia impulsu świetlnego wyzwalanego przez głowicę jest selektywnie absorbowana przez melaninę, czyli barwnik włosa. Dochodzi w ten sposobu do zjawiska selektywnej fototermolizy. W wyniku tego procesu mieszek włosowy ulega przegrzaniu
i zniszczeniu, nie niszcząc przy tym okolicznych tkanek. Jak wykazały badania kliniczne, zjawisko to jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe włosów to faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen), które trwają 3-9 tygodni, a włosy w tym czasie nie są podatne na usunięcie.
Zabiegi depilacji muszą być powtarzane 4-6 razy, a w skrajnych przypadkach nawet 8 razy,
w odstępach 4-6 tygodni, tak aby w rezultacie pozbyć się wszystkie włosy.
Pierwszy zabieg usuwa ok. 30% włosów. Ilość zabiegów zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to: kolor włosów, typ skóry, część ciała, z której usuwamy owłosienie oraz predyspozycje genetyczne. Wcześniejsze zabiegi depilacji woskiem,
depilatorem mechanicznym, pęsetą mogą przyczynić się do konieczność
przeprowadzenia 5 lub 6 zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników (włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie). Powyższe zalecenie może
dotyczyć równiej jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją.

 

Wskazania do depilacji laserowej

Laserowemu usuwaniu owłosienia  może poddać się tak naprawdę każdy,
o ile nie stwierdzono u niego któregoś z niżej wymienionych przeciwwskazań.
Depilować można każdą partię ciała, z wyjątkiem okolic oczodołów, gdyż grozi to ryzykiem uszkodzenia wzroku.

 • usuwanie nadmiernego i niechcianego owłosienie
 • wspomaga leczenie hirsutyzmu
 • zniwelowanie objawów wrastania włosów po innych metodach depilacji,
 • usuwanie owłosienia u pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie) po woskowaniu, goleniu bądź depilacjach chemicznych, można wykonywać u mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu (przerzedzenie włosów).

 

Przeciwwskazania

 • ciąża, karmienie piersią
 • świeża opalenizna, balsamy brązujące, samoopalacz, (zabieg można wykonać
  po 4 tygodniach od opalania oraz po 2 tygodnie od stosowania samoopalacza)
 • choroba nowotworowa min. 5 lat od wyleczenia, dodatkowo wymagana jest zgoda lekarza prowadzącego
 • rozrusznik serca
 • leki (m.in. antybiotyki z grupy tetracyklin, leki p/depresyjne, leki moczopędne,
  leki p/zapalne, sulfonamidy –należy odstawić 2 tygodnie przed zabiegiem;
 • zioła fotouczulające ( dziurawiec, nagietek, bratek, rumianek – należy odstawić
  2 tygodnie przed zabiegiem)
 • fotodermatozy (choroby zaostrzające się pod wpływem światła)
 • bielactwo, łuszczyca, RZS, padaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu (grzybicze, wirusowe, bakteryjne)
 • leczenie pochodnymi witaminy A (Roaccutan, Izotec, inne; odstęp 6 miesięcy)
 • stosowanie kremów zawierających retinol, kwasy owocowe, wit.C –
  kremy należy odstawić min. 2 tygodnie przed zabiegiem
 • stosowanie peelingów – należy zaprzestać ich wykonywania na tydzień
  przed zabiegiem
 • depilacja woskiem lub pęsetą – metod tych nie należy stosować przez 1 miesiąc
  przed zabiegiem
 • depilacja z użyciem kremów depilujących – nie można ich stosować
  przez 2 tygodnie przed zabiegiem
 • depilacja pach – nie należy stosować blokerów wydzielania potu np. Etiaxil,
  Ziaja Med przez 2 tygodnie przed zabiegiem
 • przed zabiegiem nie należy stosować balsamów rozświetlających, z drobinkami –
  minimum 2 dni przed zabiegiem
 • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu stanowią przeciwwskazanie z uwagi
  na brak lub małą skuteczność zabiegu

 

Czas trwania zabiegu:

10 – 60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego

Przewidywana ilość sesji: uzależniona jest od obszaru skóry poddawanej usuwaniu owłosienia, typu owłosienia oraz fototypu skóry pacjenta.

 

Odstęp między zabiegami:

4 – 6 tygodni, wyjątek plecy oraz nogi 8-10 tygodni

 

WAŻNE: Skóra przed zabiegiem musi być ogolona, umyta, nie może być posmarowana żadnym kremem. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie,
pęcherzyki, strupki podrażnienie wokół mieszków włosowych. Zmiany te ustępują po kilku dniach. Bardzo rzadko pojawiają się przebarwienia i odbarwienia.
Przestrzeganie wszystkich przedstawionych zasad postępowania przed i po zabiegu depilacji laserowej czyni te zabiegi bezpiecznymi i skutecznymi.

 

Postępowanie po zabiegu:

 • bezpośrednio po zabiegu stosowanie preparatów łagodzących np. D-panthenol, Alantan, Solcosteryl
 • stosowanie kremów ochronnych z SPF 50 oraz bezwzględny zakaz opalania skóry minimum przez 3- 4 tygodnie
 • przez 2 – 3 dni nie wolno korzystać z sauny i basenu
 • przez 2 -3 dni unikać stosowania kosmetyków na bazie alkoholu
  (balsamy, toniki, dezodoranty)
 • 2 – 3 tygodnie po zabiegu nie stosować kosmetyków złuszczających
 • po zabiegu na twarz nie wolno stosować podkładów przez 24h, ponieważ może
  to przyczyniać się do powstawania podrażnień.
 • bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg oraz okolic bikini należy założyć lekkie, zwiewne ubranie. Nie należy ubierać obcisłej lub nieprzepuszczającej powietrza odzieży na obszar poddany zabiegowi.

Laserowe odmładzanie

Jeśli chcesz odmłodzić skórę twarzy, szyi, dekoltu bądź dłoni ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!

 

CZYM JEST LASEROWE ODMŁADZANIE?

Laserowe odmładzanie jest to technologia wykorzystująca intensywne światło lasera emitującego wiązkę promieni świetlnych o zróżnicowanej długości. Zabieg jest przełomowym osiągnięciem w medycynie estetycznej, pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do przebudowywania włókien kolagenowych, dzięki czemu jakość skóry ulega znacznej poprawie. Światło emitowane przez urządzenie usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania upływu czasu, słońca lub chorób skóry. Światło lasera usuwa zmarszczki oraz wpływa na poprawę elastyczności i sprężystości skóry. Zabiegi laserowe pobudzają wewnętrzne, naturalne procesy regeneracyjne.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Podczas zabiegu wiązka laserowa przenika przez naskórek nie uszkadzając go. Działa on jak opatrunek, dzięki czemu skóra potrzebuje niewiele czasu, aby się zregenerować. Leczenie laserem nie wymaga specjalnego przygotowania. Podczas zabiegów laserowych powierzchnia skóry chłodzona jest przy użyciu nawiewu zimnego powietrza, zapewnia to komfort i gwarantuje bezbolesny przebieg zabiegu. Po zabiegu nałożony zostanie krem z filtrem słonecznym. Dalsze wskazania są indywidualne. Zazwyczaj zabieg powtarza się 3 – krotnie, 1 raz w miesiącu.

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU LASEROWEGO ODMŁADZANIA?

Zabiegi laserowe doskonale sprawdzają się w usuwaniu zmarszczek, w resurfacingu (odmładzaniu) skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zabieg usuwa również zmiany naczyniowe, rozszerzone naczynka, rumień, trądzik i zmiany potrądzikowe, przebarwienia, plamy skórne i posłoneczne oraz wygładza skórę.

JAKICH EFEKTÓW MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ I KIEDY BĘDĄ ONE WIDOCZNE?

Efektem działania lasera jest odmładzanie skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidacja rozszerzonych porów, przebarwień, plam posłonecznych i starczych. Laser wywołuje zmianę struktury skóry właściwej, tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny. Zdecydowana większość pacjentów zauważa różnicę już w kilka dni po zabiegu. Jednak optymalny efekt jest zwykle widoczny jest po 2 – 3 miesiącach, a całkowite wygładzenie i poprawa napięcia skóry następuje na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

NA JAKIE OBSZARY TWARZY I CIAŁA JEST REKOMENDOWANY?

Laser może być stosowany na całym ciele. Jego działaniu można poddać całą twarz, szyję, dekolt, dłonie oraz każdy fragment ciała (gdzie istnieje potrzeba odmłodzenia skóry).

JAKIE SĄ ODCZUCIA PODCZAS ZABIEGU, CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Aby zminimalizować dyskomfort pacjenta, podczas zabiegu stosujemy chłodzenie zimnym powietrzem. W trakcie fotoodmładzania odczuwalne jest jedynie delikatne kłucie.

Laserowe zamykanie naczynek

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK

Jeśli dokuczają Ci rozszerzone naczynka na twarzy, szyi czy dekolcie, ten zabieg jest idealny dla ciebie!

CZYM SĄ ROZSZERZONE NACZYNKA?

Rozszerzone naczynka krwionośne stanowią częsty problem dotykający zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pojawiają się one zazwyczaj na twarzy, szyi czy dekolcie. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki zewnętrzne oraz wrodzone tendencje. W przypadku kobiet problem ten najczęściej wywołują estrogeny (czynnik hormonalny) wpływające na pracę mięśni naczyń włosowatych. Najpierw występuje rumień, który nasila się pod wpływem emocji, a następnie pojawiają się drobne, rozszerzone naczynka, co prowadzi do powstania niekorzystnego efektu estetycznego. Nie jest to defekt dotyczący jedynie urody, pociąga on za sobą konsekwencje zdrowotne, skutkiem tego stanu może być m.in. trądzik różowaty. Dlatego tak ważne jest szybkie rozpoczęcie kuracji.

JAK DZIAŁA LASEROWE ZAMYKANIE ROZSZERZONYCH NACZYNEK?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg niezwykle precyzyjny, podczas którego inteligentna wiązka światła działa wewnątrz naczyń krwionośnych, nie uszkadzając struktury naskórka. Światło lasera wnika do naczynia, a energia wiązki jest pochłaniana przez hemoglobinę – barwnik czerwonych ciałek krwi (erytrocytów). Dochodzi do wzrostu temperatury, a podgrzane erytrocyty ulegają koagulacji. To naturalna, nieodwracalna reakcja białek na podniesienie temperatury. W wyniku tego procesu naczynie krwionośne zostaje zamknięte, a następnie w ciągu ok. 3 tyg. ulega resorpcji (wchłonięciu) i przestaje być widoczne.

Redukcja rozszerzonych naczynek odbywa się w sposób szybki, naturalny i wysoce efektywny, co daje tej technologii zdecydowaną przewagę nad innymi metodami.

CO BĘDZIESZ ODCZUWAĆ W CZASIE ZABIEGU?

W czasie trwania zabiegu można odczuwać lekkie ukłucia czy szczypanie. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, delikatnie obrzęknięta. Zmiany te utrzymują się maksymalnie do 48 godzin. Z kolei naczynka krwionośne mogą bezpośrednio po zabiegu albo zniknąć, albo przybrać ciemniejszą barwę. Nie należy się tym niepokoić, ponieważ nawet przyciemnione naczynka wkrótce zaczną blednąć, a maksymalnie do ok. 21 dni znikną lub staną się zdecydowanie mniej widoczne.

JAKICH EFEKTÓW MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ I KIEDY BĘDĄ ONE WIDOCZNE?

Efektem działania lasera jest odmładzanie skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidacja rozszerzonych porów, przebarwień, plam posłonecznych i starczych. Laser wywołuje zmianę struktury skóry właściwej, tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny. Zdecydowana większość pacjentów zauważa różnicę już w kilka dni po zabiegu. Jednak optymalny efekt jest zwykle widoczny jest po 2 – 3 miesiącach, a całkowite wygładzenie i poprawa napięcia skóry następuje na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

JAK NALEŻY POSTĘPOWAĆ PO ZABIEGU?

Z uwagi na przemijającą, nieco zwiększoną wrażliwość skóry po zabiegu zamykania naczynek, należy unikać czynników mogących podrażniać skórę: nieprzyjaznej aury zewnętrznej, sauny, solarium. Nie należy używać kosmetyków kolorowych, za to wskazane jest  stosowanie preparatów natłuszczających i chroniących przed słońcem – z najwyższymi filtrami. Z uwagi na fakt, że każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, po przeprowadzonym zabiegu pacjent dostaje dokładną instrukcję jak powinien pielęgnować skórę w warunkach domowych oraz jakich preparatów używać. Po zabiegu laserowym nakładany jest preparat IPLase Mask, którego zadaniem jest ochrona skóry po zabiegach laserowych. IPLase Mask to krem do stosowania po zabiegach laserowych, IPL, laserze frakcyjnym, radiofrekwencji, mikronakłuwaniu, średniogłębokich peelingach na bazie TCA czy peelingach fenolowych.

Laserowe usuwanie przebarwień

LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Jeśli posiadasz przebarwienia posłoneczne na twarzy lub ciele ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!

 

CO TO JEST LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ?

Działanie lasera polega na likwidowaniu przebarwień, plam posłonecznych i starczych. Lasery są nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi przeprowadzenie szeregu procedur w dziedzinie dermatologii estetycznej, chirurgii oraz w medycynie estetycznej, a ich spektrum zastosowań jest bardzo szerokie. Wysokie parametry laserów oraz możliwość ingerencji we wszystkie parametry wiązki pozwalają na opracowywanie coraz nowszych procedur zabiegowych.

 

W JAKI SPOSÓB DZIAŁA LASER?

Dzięki zastosowaniu lasera intensywne foto – impulsy są wybiórczo wchłaniane przez grupę chromoforów, co skutkuje powstaniem fototermicznego procesu. Następuje wówczas uruchamianie koagulacji melaniny i przebarwienia znikają.

 

ZALETY LASERA:

bezpieczeństwo, szybkość, skuteczność,
krótkotrwały czas rekonwalescencji,
brak ryzyka i inwazyjności,
dokładność i kontrola zabiegów,
doskonałe efekty,
komfort i wygoda pacjenta.

JAKICH EFEKTÓW MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO LASEROWYM USUWANIU PRZEBARWIEŃ?

Efekt to rozświetlona, rozjaśniona, i jednolita powierzchnia skóry bez przebarwień i niedoskonałości. Zabieg poprawia również ogólną kondycję skóry.

 

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG?

Dla osób które mają problem z przebarwieniami, plamami posłonecznymi i starczymi.

 

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY?

Efekty są całkowicie trwałe. Należy jednak pamiętać, że laser nie eliminuje tendencji do powstawania przebarwień, a jedynie działa na istniejące. Zawsze należy stosować wysokie filtry UV jako ochrona przed powstawaniem nowych przebarwień.

 

CZY ZABIEG WYMAGA WCZEŚNIEJSZEGO PRZYGOTOWANIA?

Należy pamiętać, by przed zabiegiem nie stosować:

preparatów drażniących skórę (np. peelingi, retinoidy, kwasy),
nie opalać skóry ok. 4 tyg. przed planowanym zabiegiem.

 

JAKIE SĄ ZALECENIA POZABIEGOWE?

Po zabiegu istotna jest ochrona UV wraz z intensywnym nawilżaniem skóry. Należy unikać słońca przez około 4 tyg. od ostatniego zabiegu i zawsze używać filtrów ochronnych (spf 50).

Laserowe leczenie trądziku

LASEROWE LECZENIE TRĄDZIKU

Jeśli posiadasz:

 • trądzik,
 • stany zapalne, ropne,
 • rozszerzone pory,
 • ogólną złą kondycję skóry

ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!

 

CO TO JEST LASEROWE LECZENIE TRĄDZIKU?

Laserowe leczenie trądziku oraz jego likwidacja jest możliwa dzięki przeciwzapalnym oraz przeciwbakteryjnym właściwościom lasera. Lasery są nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi przeprowadzenie szeregu procedur w dziedzinie dermatologii estetycznej, chirurgii oraz w medycynie estetycznej, a jego spektrum zastosowań jest bardzo szerokie. Wysokie parametry laserów oraz możliwość ingerencji we wszystkie parametry wiązki pozwalają na opracowywanie coraz nowszych procedur zabiegowych.

W JAKI SPOSÓB DZIAŁA LASER?

Metoda laserowego leczenia trądziku oparta jest na obkurczaniu grudek trądzikowych na powierzchni skóry oraz zabijaniu bakterii w głębszych warstwach skóry, co skutkuje złagodzeniem i wyleczeniem obecnych zmian. Wiązka światła wnikając głęboko w skórę działa również bezpośrednio na gruczoły łojowe, zapobiegając nadmiernej produkcji sebum. Światło lasera nie tylko likwiduje występujące stany zapalne, ale również zapobiega powstawaniu nowych zmian, a ponadto skóra staje się mocniejsza i odporniejsza na powstawanie blizn.

ZALETY LASERA:

 • bezpieczeństwo, szybkość, skuteczność,
 • krótkotrwały czas rekonwalescencji,
 • brak ryzyka inwazyjności,
 • dokładność i kontrola zabiegów,
 • doskonałe efekty,
 • komfort i wygoda pacjenta.

JAKICH EFEKTÓW MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO LASEROWYM USUWANIU TRĄDZIKU?

 • złagodzenia oraz likwidacji zmian trądzikowych,
 • obkurczenia porów skóry,
 • wygładzenia skóry,
 • zniszczenie bakterii powodujących powstawanie problemu wraz z odkażeniem skóry,
 • ogólną poprawę wyglądu skóry.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG?

Dla osób które mają problem ze stanami zapalnymi, ropnymi i ogólną złą kondycją skóry.

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY?

Po kilku zabiegach efekt jest satysfakcjonujący, laserowe leczenie trądziku daje dobre efekty zmniejszenia lub całkowitego usunięcia trądziku, jednak w niektórych przypadkach gospodarka hormonalna i inne czynniki mogą powodować powstawanie nowych zmian.

CZY ZABIEG NALEŻY WYKONYWAĆ W SERII?

Zmiany widoczne są już od pierwszego zabiegu, jednak by uzyskać efekt satysfakcjonujący, należy wykonać kilka zabiegów, których ilość ustala lekarz. Zabiegi przeprowadzane są w odstępie kilku tygodni.

CZY ZABIEG WYMAGA WCZEŚNIEJSZEGO PRZYGOTOWANIA?

Należy pamiętać by przed zabiegiem nie stosować:

 • preparatów drażniących skórę,
 • nie opalać skóry.

JAKIE SĄ ZALECENIA POZABIEGOWE?

Po zabiegu istotna jest ochrona UV wraz z intensywnym nawilżaniem skóry. Należy unikać słońca i zawsze używać filtrów ochronnych.

NAJLEPSZY ZABIEG NA BLIZNY, ROZSTĘPY I PORY SKÓRNE

Jeśli chcesz zlikwidować:

 • blizny,
 • rozstępy,
 • fotostarzenie,
 • zmarszczki,
 • skórę palacza,
 • pory skórne

– ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!

CZYM JEST ZABIEG PIXEL PEEL?

Pixel Peel jest zabiegiem łączącym frakcyjne mikronakłuwanie urządzeniem DermapenTM i głębokie złuszczanie kwasami TCA (EASY TCA, EASY TCA Pain Control).

Zabieg jest tak silny, że działa na blizny porównywalnie z Fraxelem.

CO DAJE POŁĄCZENIE TYCH DWÓCH ZABIEGÓW?

Powstałe mikrourazy skóry w wyniku działania DermapenuTM wykorzystują naturalne (wrodzone) zdolności organizmu do naprawy skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Działanie EASY TCA polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór EASY TCA pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej.

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA PIXEL PEEL?

 • blizny potrądzikowe,
 • rozstępy,
 • fotostarzenie,
 • zmarszczki,
 • skóra palacza,
 • likwidacja porów skórnych.

JAK WYGLĄDA PROCEDURA ZABIEGU?

Zabieg wykonywany jest w kilku etapach – najpierw wykonywane jest mikronakłuwanie za pomocą urządzenia DermapenTM na głębokość 1,5 – 2,5 mm, następnie nakładane są 1 – 2 warstwy kwasu EASY TCA/EASY TCA Pain Control (peeling kwasu trójchlorooctowego). Ostatnim etapem jest nałożenie Post Peel Mask, który nie jest kremem neutralizującym, ale stymulującym, działającym antyoksydacyjnie i gojącym skórę. Pomaga zapobiegać działaniom niepożądanym i poprawia efekt samego peelingu. Zatrzymuje reakcję zapalną, dolegliwości bólowe i pieczenie skóry. Między 3 – 6 dniem po zabiegu następuje intensywne złuszczanie skóry , które prowadzi do regeneracji i przebudowy tkanek. Po tygodniu można cieszyć się pełnym efektem zabiegu.

ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ?

Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się już po pierwszym zabiegu, jednak dla osiągnięcia zadowalających rezultatów konieczne może być wykonanie 2 – 4 zabiegów w serii co 4 tygodnie. Zabiegu nie wykonuje się latem i przy dużym nasłonecznieniu.

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO ZABIEGU?

Pacjent opuszcza gabinet z nałożoną maską Post Peel Mask, na 2 – 3 dzień skóra powinna być zabezpieczana wazeliną. Od 4 dnia stosujemy krem Cetaphil Lipoaktywny PS (do kupienia w aptece). Podczas trwania kuracji należy pamiętać o bezwzględnym stosowaniu kremu z filtrem (spf 50).

YELLOW PEEL

Jeśli masz:

 • wiotką skórę i drobne zmarszczki,
 • przebarwienia na twarzy, szyi, dekolcie czy dłoniach,
 • blizny i pozostałości po trądziku,
 • łojotokowe zaburzenia skóry

– ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!

CO TO JEST YELLOW PEEL?

Yellow peel to złuszczający peeling chemiczny zawierający w swoim składzie: kwas azelainowy, retinolowy, kojowy, fitowy, askorbyl palmitynowy, a także wyciąg z rumianku. Stosowany w celu wyeliminowania przebarwień, jako ujędrniającego zabiegu przeciwzmarszczkowego oraz jako peelingu rozświetlającego i oczyszczającego skórę. Cechuje się wysoką skutecznością i znikomą agresywnością.

W JAKI SPOSÓB DZIAŁA?

W pierwszej części peelingu działa kwas glikolowy i salicylowy – powodują one odnowę naskórka i jego silne złuszczenie. W drugiej części kwas retinowy wraz z witaminą C działają stymulująco – pobudzająco – między innymi zwiększają produkcję glikozamin, kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej zwarta i jędrniejsza. Trzy pozostałe składniki takie jak: kwas azelainowy, kojowy i fitowy, usuwają przebarwienia, zapobiegając powstawaniu nowych.

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU?

Zabieg przeznaczony jest dla osób które mają problem z :

 • wiotkością skóry, drobnymi zmarszczkami,
 • wiotką skóra wokół oczu,
 • przebarwieniami na twarzy, szyi, dłoniach czy dekolcie,
 • bliznami i pozostałościami po trądziku,
 • łojotokowymi zaburzeniami skóry.

JAKICH EFEKTÓW MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Efekt to pięknie oczyszczona, jędrniejsza i pełna blasku cera z wygładzonym, rozświetlonym naskórkiem bez zmian pigmentacyjnych.

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY I JAK CZĘSTO NALEŻY POWTARZAĆ ZABIEG?

Efekty po zabiegu utrzymują się do roku. Terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji. Należy zatem pamiętać o profilaktyce i stosowaniu kremów z filtrem. Yellow peel może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu.